Category
CZ

KRÁLOVSTVÍ POD PETŘÍNEM

Ateliér Prajaga se s radostí zhostil rekonstrukce zajímavého bytu v činžovním domě na pražském Újezdě, ke kterému mají jeho majitelka Žofka s dcerou Bárou sentimentální a pevné pouto.

Byt prošel radikální proměnou, jejíž součástí byla i repase některých původních historických prvků – především podlah, dveří a oken a výměna nevyhovujícího starého vytápění za nové.

Srdcem bytu je prostorná kuchyně s velkým jídelním stolem. Otevřené kuchyňské skříňky, světlé barvy a zrcadlový obklad podtrhují vzdušnost a prostornost. Obývací pokoj je pojat především jako odpočinková místnost pro poslech a provozování hudby nebo příjemnou četbu knih z bohaté knihovny u tepla linoucího se z ohně krbových kamen.

Toaleta je vybavena netradičním designovým a zároveň ekologickým záchodem kombinovaným s umývátkem, ve kterém se odpadní voda využije ještě při splachování.

Celý byt je zařízen s důrazem na modernost vybavení, které je ale chytře zkombinováno s různými zajímavými doplňky z cest nebo úlovky z bazarů. Díky tomu působí útulně a zabydleně a obě obyvatelky v něm nalezly své malé království.